O67 | iCollege | KIT FIS VŠE Praha | iinfo

pátek 27. ledna 2012

No tak se nemáte rozvádět, řekli by nejspíš

Opravdu skvělý nápad našich zákonodárců.
Nový zákon o zdravotních službách, který začne platit od dubna, zkomplikuje léčbu dětí z rozvedených rodin. Nově totiž bude potřeba před každým vážnějším lékařským zákrokem, ale třeba i před očkováním souhlas obou rodičů. Pokud spolu rodiče nekomunikují, léčba se může prodloužit.
Tedy: Jeden rodič je alternativní a zásadně proti očkování. Druhý je konvenční. Ten/ta alternativní má teď automaticky a navždy vyhráno, protože souhlas se vyžaduje s tím, co se udělá, ne s tím, co se neudělá. Když se neudělá nic, je to v nejlepším pořádku. Hurá.

Nicméně: nemusí-li být podpis ověřený, stejně se to nebude dodržovat.

(Diskuse na G+.)

Leonard Cohen: Old Ideas

Nové Cohenovo album ještě nevyšlo, ale už si ho můžete celé poslechnout na webu Guardianu. Je mu sedmasedmdesát a dělá to pořád stejně a pořád dobře.

Mimochodem, takhle to vyvěsit, to je také hezký příspěvek k diskusi o copyrightu.

Poslanec o ACTA: nezúčastním se této maškarády

Tohle je zajímavé: francouzský europoslanec Kader Arif rezignoval na post tzv. zpravodaje pro ratifikaci ACTA v Evropském parlamentu. Ocituju to celé:
„I want to denounce in the strongest possible manner the entire process that led to the signature of this agreement: no inclusion of civil society organisations, a lack of transparency from the start of the negotiations, repeated postponing of the signature of the text without an explanation being ever given, exclusion of the EU Parliament's demands that were expressed on several occasions in our assembly.

As rapporteur of this text, I have faced never-before-seen manoeuvres from the right wing of this Parliament to impose a rushed calendar before public opinion could be alerted, thus depriving the Parliament of its right to expression and of the tools at its disposal to convey citizens' legitimate demands.

Everyone knows the ACTA agreement is problematic, whether it is its impact on civil liberties, the way it makes Internet access providers liable, its consequences on generic drugs manufacturing, or how little protection it gives to our geographical indications.

This agreement might have major consequences on citizens' lives, and still, everything is being done to prevent the European Parliament from having its say in this matter. That is why today, as I release this report for which I was in charge, I want to send a strong signal and alert the public opinion about this unacceptable situation. I will not take part in this masquerade.“
Těch poslanců je tam ovšem sedm set padesát čtyři...

Groznyj

Nevypadá na nedávnou (a budoucí) válečnou zónu. Ani na město jen o maličko větší než Plzeň. Vypadá naopak dost dobře. Tedy na fotkách.