- The Ayatollah Begs to Differ: The Paradox of Modern Iran by Hooman Majd; tu jsem už koupil a začínám číst, živě napsaný pohled Íránce, který vyrostl a žije v USA, má tedy pochopení pro obě kultury a dovede mezi nimi - aspoň se mi to tak jeví - dobře tlumočit.
- Understanding Iran by William R. Polk; trochu akademické, ale tím pádem taky precizní.
- Drinking Arak Off an Ayatollah's Beard: A Journey Through the Inside-Out Worlds of Iran and Afghanistan by Nicholas Jubber; cestopis.
Zajímáte se přibližně o totéž co já? Dejte si svou denní dávku. ssssss
O67 | iCollege | KIT FIS VŠE Praha | iinfo
sobota 21. ledna 2012
Tři zajímavé knihy o Íránu
Shlédnutí filmu Rozchod Nadera a Simin ve mně probudilo zájem o současný Írán. Stáhl jsem z Amazonu asi dvacet ukázek a sítem prošly tři knihy pro Kindle, které se mi zdají být dobré:
O smyslu vysokoškolského vzdělání
Dva pěkné články (on je to spíš jeden efektně rozdělený na dvě protikladné části) od Adama Herouta: Proč nestudovat na vysoké škole a Proč studovat na vysoké škole.
Základní škola je povinná, kontroluje docházku, nutí děcka k elementární činnosti, znalostem. Vysoká škola nemá ani tuto schopnost. Nejen že nepůsobí jako testovadlo inteligence a schopností. Nefunguje ani jako donucovna, nalejvárna, bootcamp. Kdo chce projít nepoznamenán, cestičku si najde.Články jsou reakcí na blogpost Jiřího Knesla Má smysl studovat informatiku? I ten rozhodně stojí za přečtení.
Přihlásit se k odběru:
Příspěvky (Atom)