O67 | iCollege | KIT FIS VŠE Praha | iinfo

pondělí 9. ledna 2012

Jak prolomit WPA/WPA2 — návod pro každého

Detailní popis, jak se spolehlivě nabourat do wi-fi sítě chráněné WPA nebo WPA2 heslem.
You don't have to be a networking wizard to use Reaver, the command-line tool that does the heavy lifting, and if you've got a blank DVD, a computer with compatible Wi-Fi, and a few hours on your hands, you've got basically all you'll need.

Orexin A, chemická náhrada spánku

Tohle je látka, která mě silně oslovuje:
Orexin A is a promising candidate to become a "sleep replacement" drug. For decades, stimulants have been used to combat sleepiness, but they can be addictive and often have side effects, including raising blood pressure or causing mood swings. The military, for example, administers amphetamines to pilots flying long distances (...) The monkeys were deprived of sleep for 30 to 36 hours and then given either orexin A or a saline placebo before taking standard cognitive tests. The monkeys given orexin A in a nasal spray scored about the same as alert monkeys, while the saline-control group was severely impaired.

Poněkud cyničtější pohled na londýnskou TechCity

Vlnu atraktivních firem bez obchodního modelu jsme tady už jednou měli — na přelomu tisíciletí. Hodně lidí si myslí, že druhá internetová bublina se už rozpíná. Britský The Register to vidí takto:
"Tech City sends a message about the whole of the UK,” said Cameron in November. Mind you, so do those accounts. Last.fm has accumulated debts of £29m over its lifetime. (...) This isn't the complete picture, of course. Just as with a pyramid scheme, the first in (and first to bail) can prosper. Angel investor Stefan Glaenzer reportedly made £22m from the sale of Last.fm and the co-founders £19m each.
Nepřehlédněte inovativní termín nontrepreneur.

Architektem zásadní změny YouTube je Čech

Rozhodně nepřehlédněte: Čech Robert Kyncl po kariéře v HBO a Netflixu předělává YouTube. O kolika našincích takhle píše The New Yorker? Moc jich nebude.
On a rainy night in late November, Robert Kyncl was in Google’s New York City offices, on Ninth Avenue, whiteboarding the future of TV. Kyncl holds a senior position at YouTube, which Google owns. He is the architect of the single largest cultural transformation in YouTube’s seven-year history.
České elity, české celebrity? Hledejme je dočista jinde, než je hledáme dnes. Většinou taky jinde než v ČR.

To nemá chybu: vyberte si ze 1462 možných zápletek a napište knihu

Návod k výrobě bestselleru za šestnáct dolarů plus poštovné? To zní lákavě.
In 1894, French critic Georges Polti recognized thirty-six possible plots, which included conflicts such as Supplication, Pursuit, Self-sacrifice, Adultery, Revolt, the Enigma, Abduction, and Disaster. In 1928, dime novelist William Wallace Cook, author of Plotto: The Master Book of All Plots, did him one better, cataloging every narrative he could think of through a method that bordered on madness. His final plot count? 1,462. Plotto, reissued last month by Tin House, was a manual that aimed to mechanize the entire narrative trade.

Hoďte na web soupis svého movitého majetku

Webová aplikace pro evidenci domácího inventáře vypadá moc pěkně, ale představa, že se do zrovna téhle databáze někdo nabourá, je trochu znervózňující.


if [jednoduché propojení webových aplikací] then [ifttt]

ifttt je jednoduchý, ale velice šikovný nástroj pro automatizaci rutinních činností na webu.  Používám ho pro odeslání nové položky ve vybraném RSS feedu do Evernote, ale možností využití je daleko víc. Umí to vlastně jednu jedinou věc: vykonat příkaz

if [něco] then [něco jiného]

kde [něco] a [něco jiného] jsou akce webových aplikací (těch, které mají otevřené API - v terminologii ifttt se jim říká channels). V nabídce je mj. Facebook, Twitter, Gmail, Google Calendar, YouTube, Instagram... a také libovolný RSS feed. Užitečné, příjemné a hlavně nesmírně snadné.