O'Dwyer's site was a "linking site" that did not host infringing content itself, and his lawyer compared it to Google, which also links to copyrighted content. TVshack did do things like show lists of the most clicked-on links (surprise: most were copyrighted TV shows), however, and the proportion of offending links appears to be much higher than at a search engine like Google. US lawyers argued that O'Dwyer had personally promoted links to infringing content, too.Jak vypadaly O'Dwyerovy stránky, můžete vidět na screenshotu v TechCrunchi. Naživo už ne; teď je tam jen ta oficiální nálepka, kterou už známe z Megauploadu. Stránky formálně provozovala švédská společnost, jejich vzhled je poměrně profesionální a generovaly prý slušný reklamní příjem, což se všechno trochu tluče s mediálním obrázkem hravého studenta, který si jen tak něco zbastlil. Do průšvihu se definitivně uvrtal patrně ve chvíli, kdy mu americké úřady zabavily doménu tvshack.net, na což okamžitě reagoval přemístěním provozu na tvshack.cc.
O'Dwyer's site did not appear to violate UK law, and O'Dwyer's servers weren't located in the US. This alone poses no problem to an extradition claim; courts have recognized for centuries that a person can't simply sit in another jurisdiction and direct a harm into another jurisdiction without penalty.
Podstatné je na tom ale hlavně to vydání do Ameriky, což je v oblasti copyrightových deliktů tohoto rozsahu novinka. Popsaná situace může nastat i u nás, bez ohledu na to, že stránka typu TVshack by český zákon asi neporušovala (britský taky neporušuje).
Ars Technica: Copyright wars heat up: US wins extradition of college kid from England
Žádné komentáře:
Okomentovat