Příručka datové žurnalistiky je tady! Na webu celá k přečtení, na papíře a jako e-book ji záhy vydá O'Reilly. Vypadá to dost elementárně, tedy doporučuji nejen profíkům, ale každému, kdo nechce, aby ho/ji média vodila za nos.
Zajímáte se přibližně o totéž co já? Dejte si svou denní dávku. ssssss
O67 | iCollege | KIT FIS VŠE Praha | iinfo
neděle 29. dubna 2012
neděle 8. dubna 2012
A pro muže chceme Kleinovu láhev
3D tisk je mimořádně vhodný k výrobě matematických objektů, tedy jejich modelů či ilustrací — prostě víte, jak to myslím (i když máte-li matfyz, možná s chutí předstíráte, že nevíte). Cory Doctorow na Boing Boing ukazuje jednak třírozměrné zobecnění trojúhelníka Sierpińského - pěkný krajkový čtyřstěn — jednak šperk složený z Möbiovy pásky a ložiskových kuliček. Nutné pro každou geek girl hodnou toho označení!
Cory Doctorow, Boing Boing: 3D printed Sierpinski tetrahedron
Cory Doctorow, Boing Boing: 3D printed Möbius strips loaded with ball-bearings
Cory Doctorow, Boing Boing: 3D printed Sierpinski tetrahedron
Cory Doctorow, Boing Boing: 3D printed Möbius strips loaded with ball-bearings
středa 4. dubna 2012
Načasování prezentací nezvládá skoro nikdo
Časté taky je, že student chce uvést „jen trochu nezbytné teorie,“ což by vlastně mohlo být dobře, ale zakecá se a celý časový limit vyčerpá na tlachy o teorii (které lidi v komisi buď znají, nebo je nezajímají). Je típnut tajemníkem a to, co je skutečně důležité, o své práci (= co dělal) řekne chvatně ve třech větách, zlitý potem a koktaje.Což neplatí jen pro studenty u státnic. Podle tohoto schématu probíhají tak tři čtvrtiny veškerých prezentací — a věřte, že jestli jsem něčeho viděl v životě opravdu hodně, pak to byly prezentace.
Adam Herout: Co chci slyšet u státnic. (Cokoli napíše, je hodno pečlivého čtení.)
Přihlásit se k odběru:
Příspěvky (Atom)